תפריט
לא נמצאו מוצרים בסל.

טיפול במים

השאירו פרטים ואחזור אליכם בבהקדם

חיינו מתחילים במים, שרק בזכותם מתאפשרים החיים. ברגע בו מפרה הזרע את הביצית, מהווים המים 95 אחוז מהביצית המופרית. בגוף של אדם בוגר, המים מהווים כ 70 אחוז מגופו. המים נמצאים, בעצם בכל מקום בחיינו ומהווים מרכיב חיוני להישרדות שלנו.
את תשעת החודשים הראשונים לחיינו, אנחנו מבלים בציפה חסרת דאגות במים. עטופים בחום, באהבה ומוגנים… החיים שלנו על היבשה, עמוסי המטלות והמתח, גורמים לנו לשכוח את הרכות והקלילות של המים. עם השנים, הגוף שלנו, בדרך כלל, מתקשה ומתקשח, השרירים מתקצרים ומתחיל לכאוב לנו…
טיפול במים הוא דרך מצוינת לשחרור המתחים הפיסיים והנפשיים בגופנו. המים תורמים לתחושת רוגע ושלווה שהם הבסיס הנכון לריפוי. כשהגוף שלנו נמצא במים , אנחנו מרגישים טוב יותר, קלים יותר, נקיים ואופטימיים. השרירים יכולים “לנוח” והמתח הפיזי והנפשי פוחת. מים משפרים את ההרגשה שלנו לא רק בזמן הטבילה בהם, אלא גם מעצם ההתבוננות בהם בלבד או האזנה לצלילי הזרימה שלהם.
בעשור האחרון, חלה עלייה הדרגתית בשימוש במים ככלי טיפולי, וענף ההידרותרפיה ממשיך להתפתח. הידרותרפיה מוגדרת בבסיסה כתכנית טיפול בבריכה, המיועדת לשפר את תפקוד המטופל בכל תחומי החיים. הטיפול במים בא לסייע ולהקל באופן משמעותי על בעיות וסימפטומים של כאבי גב, פיברומיאלגיה, כאב כרוני, בעיות נשימה, מתח נפשי, דכאון, ועוד… עם הזמן, התפתחו מספר טכניקות טיפוליות, ביניהן, שיטת הווואטסו, שפותחה בשנות השמונים ע”י הרולד דאל. הרולד התגורר בקליפורניה באזור של מעיינות חמים והחליט לשלב בין שיאצו למים ומכאן השם של השיטה – watsu=water shiatsu
וואטסו (או ווטסו) היא שיטת טיפול ייחודית, המשלבת אלמנטים מתחום השיאצו, הטאי-צ’י, היוגה והמדיטציה. טיפולי הוואטסו נערכים בבריכה מחוממת כאשר טמפרטורת המים נעה בין 34 ל35 מעלות. החום של המים וכח הציפה שלהם מאפשרים לעמוד השדרה של המטופל לנוע באופן חופשי, ללא לחץ. המטופל שוכב על גבו, כשהוא נתמך ע”י המטפל והמים. התנועה היא איטית ועדינה, בתיאום עם קצב הנשימה של המטופל. התנועה ההרמונית במים החמימים בשילוב לחיצות השיאצו ומתיחות עדינות מביאים להקלה בכאבים, שיפור בזרימת הדם, שיפור הנשימה ושחרור השרירים.
מעבר ליתרונות הפיזיים של הטכניקה על עמוד השדרה והמפרקים, המהות של שיטת הוואטסו הוא אהבה. הגוף של המטופל צף ללא משקל במים חמימים, עטוף ברגש של אהבה ובטחון. הגוף נזכר בחוויה של הציפה בתוך הרחם ולכן רבים מתארים את חוויית הוואטסו שלהם כ”חזרה לרחם”. נשים בהריון חוות חיבור מאד חזק ומרגש לתחושות העובר המתפתח ברחמן.
במצב בו הלחץ מנוטרל, מתאפשר שחרור של אנרגיית החיים והיא מתחילה לנוע לאורך עמוד השדרה, ובכך, ליצור ריפוי פיזי, רגשי ורוחני.
וואטסו הוא טיפול חווייתי ועוצמתי שמאפשר לנו להשאיר את חיי היום יום בצד, להתנתק מהכובד והלחץ שמופעלים על הגוף והנפש ביבשה ופשוט לצאת למסע של שקט והרפיה.
המאמר נכתב ע”י אורלי גל – הידרותרפיסטית מוסמכת מטעם וינגייט ומטפלת וואטסו מוסמכת מטעם WABA

להתייעצות התקשרו: 1-700-052-053

דילוג לתוכן