תפריט
לא נמצאו מוצרים בסל.

הנעלה רפואית

השאירו פרטים ואחזור אליכם בבהקדם

נעליים אורטופדיות, או נעליים רפואיות מוגדרות כנעליים הבנויות על מנת לתת מענה לבעיה מבנית או תפקודית בכפות הרגליים. ניתן לכלול בהגדרת נעליים אורטופדיות גם נעליים שנמכרות כמוצרי מדף וכן נעליים שמיוצרות בהתאמה אישית לבעיות המטופל. על רפואית הינה טיפול רפואי לכל דבר וניתנת כמו תרופה – על פי מרשם. אדם שאינו סובל מבעיות מבניות או תפקודיות אינו זקוק לנעל רפואית והוא חופשי לבחור נעליים לפי שיקוליו האישיים השונים כגון מראה הנעל, נוחות וסוג התפקוד הנדרש..
שימוש בנעליים רפואיות לפי מרשם, נעשה במקרים הבאים:
1. כשישנו עיוות במבנה כף הרגל או כשמידות הרגל אינן רגילות ונמנע מהמטופל לנעול נעל רגילה כמו למשל, חולי פוליו, פגיעה עצבית, סיבוכי סוכרת וכו’..
2. כשישנה נוירופתיה והיסטוריה של כיבים בכף הרגל. כיבים נוירופתיים מופיעים לרוב בסוכרתיים ונעליים רפואיות הן אמצעי חשוב למניעת הכיבים על ידי פיזור הלחץ מסביבית הכיבים.
3. כאשר ישנו הפרש של למעלה מ-3 ס”מ באורך הרגליים מתאימים נעל רפואית אשר מאזנת את הפרשי הגבהים.
4. לעיתים בשימוש של סד המתחבר לסוליה באמצעות דורבנות.
מבנה הנעל הרפואית, הנעל בנויה משני חלקים:
1. חלק תחתון – סוליה/Sole, הסוליה בנויה משלושה חלקים.
א) החלק התחתון של הסוליה בא במגע עם הקרקע והסביבה החיצונית והוא עשוי מחומרים העמידים בפני שחיקה. צורתה של הסוליה והחומר ממנו היא מורכבת נקבעים לפי השימוש אותו מייעדים לנעל.
ב) החלק האמצעי שלהסוליה עשוי מחומר קשיח – לרוב עור ואליו מתחבר החלק העליון של הנעל.
ג) החלק הפנימי של הנעל נקרא מדרס והוא החלק שבא במגע ישיר עם כף הרגל. המדרס הוא בעל חשיבות רבה ביותר ומוגדר. במקרים של קטיעות חלקיות או עיוותים בכף הרגל המדרס מסייע בהפחתת הלחצים ובאיזון פיזור משקל הגוף על כף הרגל. המדרס עשוי מהרכב חומרים בעלי תכונת בלימת זעזועים בדרגות שונות. החלק הפנימי של הסוליה – המדרס, ניתן לשליפה.
2. חלק עליון – גוף הנעל/Upper, בנוי מהרכב חומרים הסופחים זיעה ומונעים התחממות יתר ואיוורור של כף הרגל. ישנן שתי שכבות, שכבה חיצונית עבה ושכבה פנימית דקה ורכה המהווה ביטנה. החומר ממנו בנויה הביטנה צריך להיות בעל כושר ספיגת זיעה על מנת להגן על העור, כמו למשל אצל חולי נוירופתיה.
צורת גוף הנעל ותכונותיה נקבעים לפי הבעיה ממנה סובל המטופל/ת.

להתייעצות התקשרו: 1-700-052-053

דילוג לתוכן